BĘDĄ BUDOWANE I MODERNIZOWANE LUBUSKIE OCZYSZCZALNIE ŚCIEKÓW. CZTERY PROJEKTY DOFINANSOWANE!

2018-02-22

Nie zwalniamy tempa na początku roku. Kolejne nasze projekty otrzymały dofinansowanie.

Zarząd Województwa Lubuskiego podjął decyzję o przyznaniu dofinansowania sześciu projektom, w tym czterem napisanych przez firmę BERG, w ramach konkursu Nr RPLB.04.03.00-IZ.00-08-K02/17, dotyczącego gospodarki wodno-ściekowej. Wartość środków przeznaczona na konkurs wynosiła 10 mln zł, a wnioskowana przez beneficjentów kwota dofinansowania to ponad 38 mln zł. W związku z tym zwiększono alokację przeznaczoną na konkurs do ponad 42 mln zł (w tym na procedurę odwoławczą założono 10 proc. kwoty przeznaczonej na konkurs, co stanowi ponad 4 mln zł).

Nasze projekty, które uzyskały dofinansowanie:
- Budowa oczyszczalni ścieków dla aglomeracji Kargowa wraz z budową kolektora tłocznego i modernizacją pompowni ścieków;
- Uporządkowanie gospodarki wodnościekowej w aglomeracji Ośno Lubuskie;
- Budowa i rozbudowa oczyszczalni ścieków w Nowogrodzie Bobrzańskim;
- Rozbudowa i modernizacja oczyszczalni ścieków w Torzymiu.

Lista projektów wybranych do dofinansowania.

 

KOLEJNY NASZ PROJEKT DOFINANSOWANY. WŁĄCZAMY SIĘ WE WSPARCIE OSÓB NA OBSZARACH ZDEGRADOWANYCH

2018-02-20

Projekt napisany przez firmę BERG znalazł się na drugim miejscu listy projektów wybranych przez Zarząd Województwa Lubuskiego do dofinansowania w konkursie RPLB.07.03.00-IZ.00-08-K02/17 Osi Priorytetowej 7 Równowaga społeczna, Działanie 7.3 Programy aktywnej integracji realizowane przez inne podmioty Regionalnego Programu Operacyjnego - Lubuskie 2020.

Tytuł naszego projektu: „Aktywne włączenie drogą do sukcesu - kompleksowe wsparcie osób zamieszkujących obszary zdegradowane w gminach: Bytom Odrzański, Iłowa, Kargowa, Krosno Odrzańskie, Nowogród Bobrzański, Przytoczna, Sulęcin, Szczaniec, Świebodzin, Trzciel, Tuplice”. Jego całkowity koszt to: 2 578 944 zł, a wartość dofinansowania: 2 449 996,80 zł.

Lista projektów wybranych do dofinansowania.

 

CUD DLA BURMISTRZA, DLA NAS DUŻA SATYSFAKCJA

2018-01-23

Zarząd województwa lubuskiego – po procedurze odwoławczej - podjął decyzję o dofinansowaniu kolejnego projektu w ramach konkursu nr RPLB.04.04.01-IZ.00-08-K01/16 – Oś Priorytetowa 4 Środowisko i kultura, Działanie 4.4 Zasoby kultury i dziedzictwa kulturowego, Poddziałanie 4.4.1 Zasoby kultury i dziedzictwa kulturowego – projekty realizowane poza formułą ZIT Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020.

Miło nam jest poinformować, że to projekt naszego autorstwa, który zajmuje na liście pierwsze miejsce: Adaptacja byłego Kościoła Ewangelickiego – Schonaichianum – Centrum Historyczno-Kulturalne w Bytomiu Odrzańskim. Wartość całego zadania: 9 mln 59 tys. zł.

„To dla mnie cud” – napisał na Facebooku Jacek Sauter, burmistrz Bytomia Odrz. Dodał jeszcze m.in.: „Z całego serca dziękuję za ten jeden z najpiękniejszych dni w mojej pracy samorządowej: Fundacji Archeologicznej z Panią Prezes Alinką Jaszewską, Firmie Doradczej Berg z Zielonej Góry”.

W obiekcie powstaną - parter: archiwum archeologiczne, biblioteka, regionalna izba muzealna, inkubator kreatywności artystycznej; 1 piętro: centrum konferencyjne, pracownie konserwacji sztuki, metali, ceramiki; poddasze: biura, pokoje; wieża: przystosowana do zwiedzania z punktem widokowym, interaktywnymi tablicami i wirtualnymi okularami z historyczną panoramą Bytomia Odrz. W ewangeliku powstanie pierwsza w Polsce e-platforma stanowisk archeologicznych województwa lubuskiego.

Na liście projektów, którą znajdziecie TUTAJ są jeszcze cztery napisane przez nas, już wcześniej się tam znalazły. Dotyczą gmin Żary, Szczaniec, Iłowa oraz Regionalnego Centrum Animacji Kultury.

Obok grafika z projektu renowacji kościoła i zdjęcie obecnego stanu jednego z pomieszczeń (2xfot. Facebook.com/gminaBO).

IDZIEMY W GÓRĘ. ZAPRASZAMY NA TRZECIE PIĘTRO

2018-01-05

Nowy rok zmiany niesie, również w naszej firmie. Uprzejmie informujemy, że zmieniliśmy lokalizację siedziby. Nie będzie nas trudno znaleźć, bo zostajemy pod tym samym adresem, idziemy jednak w górę. Dlatego zapraszamy, nie jak dotychczas na pierwsze piętro, a na trzecie.

Dla przypomnienia podajemy nasze pełne dane kontaktowe:

Biuro Ekspertyz i Rozwoju Gospodarczego Sp. z o.o.

ul. Kościelna 2 (3 piętro)

65-064 Zielona Góra

tel. 503 028 386; 504 101 232; 509 240 245

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.