"REWOLUCJA" W LUBUSKIEJ KULTURZE. BERG SIĘ DO TEGO PRZYŁOŻYŁ

2017-09-14

Bardzo mocno niebawem zmieni się Regionalne Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze. Dzięki środkom unijnym powstanie pierwsze w regionie nowoczesne centrum kultury.

RCAK zyska nowe oblicze dzięki realizacji dwóch projektów w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020 o łącznej wartości 28 mln zł (dofinansowanie 23 mln zł). Dzięki temu powstanie nowoczesne centrum kultury, pierwsze takie w województwie lubuskim. Firma BERG włożyła spory wkład w to, co wydarzy się niebawem, napisała bowiem dokumentację aplikacyjną obu projektów.

- Wszystko to ma służyć włączeniu nowych funkcji RCAK, które ma być instytutem kultury dla całego regionu - powiedziała Elżbieta Polak, marszałek województwa lubuskiego. - Nowe funkcje będą polegały na stworzeniu infrastruktury na potrzeby działalności nie tylko artystów, ale także młodych ludzi. Będzie to park naukowo-technologiczny kultury. Gdy wykonamy te projekty to będziemy świadkami połączenia tradycji z nowoczesnością. To doskonale przygotowany projekt, który będzie służył mieszkańcom regionu.

Projekt I zakłada remont i przebudowę budynku Regionalnego Centrum Animacji Kultury (kwota dofinansowania: 5,1 mln zł, wartość całkowita: 6,05 mln zł). A projekt II - rozbudowę i nadbudowę budynku RCAK oraz restaurację zabytkowego parku (kwota dofinansowania: 18,4 mln zł, wartość całkowita: 21,6 mln zł). Zakończenie wszystkich działań planowane jest na pierwszą połowę 2019 r.

Więcej informacji o "rewolucji" w RCAK znajdziecie TUTAJ. Obejrzyjcie też PREZENTACJĘ.

20 TYSIĘCY ZŁOTYCH DOTACJI CZEKA. ZAPRASZAMY NA SPOTKANIE INFORMACYJNE

2017-09-12

Chcesz otworzyć własny biznes? Zgłoś się do projektu „Kobieta liderem - kompleksowe wsparcie dla kobiet +50 chcących rozpocząć własną działalność gospodarczą”. Rekrutacja wciąż trwa, a w związku z tym zapraszamy do udziału w spotkaniu informacyjnym dotyczącym uczestnictwa w projekcie.

Spotkanie odbędzie się 14 września 2017 r. (czwartek) w Powiatowym Urzędzie Pracy w Nowej Soli przy ul. Staszica 1 C (sala 101). Początek o godz. 11.

W ramach projektu można pozyskać 20 tysięcy złotych na własny biznes oraz tysiąc złotych miesięcznie przez rok. Do projektu mogą zgłosić się osoby zamieszkujące powiaty: nowosolski, żagański, krośnieński, międzyrzecki, strzelecko-drezdenecki, sulęciński i wschowski.

Masz pytania? Na wszystkie chętnie odpowiemy pod nr tel. 511 458 110.

Więcej informacji o projekcie znajdziecie TUTAJ.

NIE JESTEŚMY AKTORAMI, ALE W TEATRZE NIEŹLE NAM POSZŁO

2017-09-06

W urokliwie położonym Teatrze Naszym w Michałowicach, nieopodal Szklarskiej Poręby, odbył się dość nietypowy spektakl. Firma BERG odegrała w nim jedną z głównych ról. Rzecz jasna, nie pojechaliśmy tam, by sprawdzać swoje siły na teatralnych deskach, ale chętnie przyjęliśmy zaproszenie do udziału w konferencji zatytułowanej: „Nowoczesne zarządzanie wodociągiem poprzez usługi w chmurze obliczeniowej (SaaS - Software as a Service)”.

Prezes Zarządu firmy BERG Jakub Zamojski ciekawie opowiedział o lubuskich doświadczeniach w zakresie wspólnego przygotowania i wdrażania projektu dotyczącego e-usług publicznych w 18 spółkach komunalnych działających w obszarze wodno-kanalizacyjnym.

Z pewnością nie było to ostatnie wyjście naszej firmy ze swoimi ofertami poza województwo lubuskie.

20 MILIONÓW ZŁOTYCH DOFINANSOWANIA PROJEKTU DOTYCZĄCEGO E-USŁUG

2017-09-04

Alicja Makarska, członek zarządu województwa lubuskiego oraz Kazimierz Puchan - prezes zarządu Międzyrzeckiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji podpisali umowę o dofinansowanie projektu dotyczącego wdrożenia kompleksowego systemu e-usług przez przedsiębiorstwa wodociągowo–kanalizacyjne na terenie dziewięciu powiatów: krośnieńskiego, międzyrzeckiego, nowosolskiego, słubickiego, wschowskiego, zielonogórskiego, żagańskiego i żarskiego.

Firma BERG napisała dokumentację aplikacyjną tego projektu. Jego całkowita wartość to blisko 30 mln zł, a wartość dofinansowania - ponad 20 ml zł.

Przedsięwzięcie polega na wdrożeniu systemu e-usług dla ludności świadczonych przez przedsiębiorstwa wodociągowo-kanalizacyjne na terenie wyżej wymienionych powiatów. Głównym celem projektu jest ułatwienie m.in. osobom niepełnosprawnym, przedsiębiorcom i instytucjom dostępu do nowoczesnej elektronicznej administracji w zakresie usług gospodarki wodociągowo-kanalizacyjnej.